Kuva Kuva

pikkumaasturi

General chat

Valvoja: Käyttäjä

Vieras

pikkumaasturi

Viesti Kirjoittaja Vieras »

Runsaslumisten ja syrjäisten seutujen asukkaina olemme harkinneet perheeseemme toisenkin nelivetoauton hommaamista(hojo 61:n seuraksi).Auton tulisi olla väh. nelipaikkainen. En halua maksaa toisesta autosta dieselveroa, joten kysymykseen tulisi joku pieni pensamaasturi. Tahtoisinkin tiedustella onko esim suzuki sj:t minkälaisia käytössä? Kuluttavatko ne paljon polttoainetta? Mitä muita vastaavan kokoluokan maastureita on olemassa? Niin ja anteeksi epäortodoksisesta kysymyksestä :oops:
Avatar
Käyttäjä
Site Admin
Viestit: 4333
Liittynyt: Ke Marras 03, 2004 8:07 pm
Paikkakunta: Rautajärvi

Viesti Kirjoittaja Käyttäjä »

Jos suikan hommaat niin kantrsuu hommata sj413 tai sit samurai...jos perse kestää niin sit olis vitara aikas herkku peli.
SJ413 vie mulla sekalaisessa ajossa n:8-10l/100km.
Onhan se aika kyykyutin hojarin jälkeenb mutta kyllä sillä ny ajelee nurkissa mut mihinkään pitkään reisuun on aikas extreamea lähteä
---------------------------------------
SLCK #51
[o4sataa7kaks7viis7yheksän]
ramin.maili[miumau]gmail.com
Kyllä lähtee
Autoilu on mukavaa...Maastoautoilu vielä mukavampaa :-)
----------------------------------------
Vastaa Viestiin