Kuva Kuva

murros

Technical issues chat

Valvoja: Käyttäjä

sepi
Viestit: 70
Liittynyt: Ma Touko 22, 2006 8:19 pm
Paikkakunta: siuntio

murros

Viesti Kirjoittaja sepi »

vinku viheltää ja jne(vahvistetut tml:n murrokset tilalle).... tuli mieleen että voiko tota ns maljaa mitä joutuu avartamaan ni avartamaan liikaa voiko olla jotain haittoja?
metsäsika
Viestit: 202
Liittynyt: Pe Huhti 21, 2006 10:05 pm
Paikkakunta: iisalami

Re: murros

Viesti Kirjoittaja metsäsika »

sepi kirjoitti:vinku viheltää ja jne(vahvistetut tml:n murrokset tilalle).... tuli mieleen että voiko tota ns maljaa mitä joutuu avartamaan ni avartamaan liikaa voiko olla jotain haittoja?
olempa nähnyt hiluksin avarretun maljan josta on alkanut tulla olkatapin laakerin kooli läpi,ja hj on jonkin verran painavempi keilaltaan,ei ehkä kannata sen takia ainakaan turhan paljon avartaa sieltä olkalaakereitten kohilta .ite kun avartelin maljat niin käytin murrokset sorvissa ja sorvailin pois sen olakkeen,ei tarvii ihan niin paljon vinguttaa.eikä se sorvaus henkennä yhtään sitä niveltä,kun se menee hajalle näin
Kuva
ja särki samalla napalukon
Avatar
Arppa
Viestit: 40
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 10:59 pm
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Arppa »

No jo on ollut tiukka vääntö. Jäikös tuo napalukon kuori ehjäksi??
Paljolla myyt ehjän napalukon kuoren? Itsellä nimittäin murros ja vetari kyllä kesti, mutta napalukosta meni kaikki pinnapultit poikki ja kuori halki :evil:
metsäsika
Viestit: 202
Liittynyt: Pe Huhti 21, 2006 10:05 pm
Paikkakunta: iisalami

Viesti Kirjoittaja metsäsika »

Arppa kirjoitti:No jo on ollut tiukka vääntö. Jäikös tuo napalukon kuori ehjäksi??
Paljolla myyt ehjän napalukon kuoren? Itsellä nimittäin murros ja vetari kyllä kesti, mutta napalukosta meni kaikki pinnapultit poikki ja kuori halki :evil:
joo ei ole kuoret ehyet ,itellä katkes kans viime talvena kaikki pinna pultit napalukosta,korjasin sen laittamalla kovemmat pultit tilalla.eipähän tarvii enää tuskailla niitten kartioitten kanssa vaikka jäisivät paikoileen napalukoon
hampuusi
Viestit: 11
Liittynyt: La Marras 05, 2005 9:42 pm

Viesti Kirjoittaja hampuusi »

mulla oli tml:n hdt tosi jäykät ennen aennusta ja isot pojat kerto että ne kannattaa herkistellä nii voi kestääkki jotaki. siis purkaa nivel ja ottaa jäysteet ym skrudut pois.
Vastaa Viestiin