murros
Valvoja: Käyttäjä
murros
vinku viheltää ja jne(vahvistetut tml:n murrokset tilalle).... tuli mieleen että voiko tota ns maljaa mitä joutuu avartamaan ni avartamaan liikaa voiko olla jotain haittoja?
Re: murros
olempa nähnyt hiluksin avarretun maljan josta on alkanut tulla olkatapin laakerin kooli läpi,ja hj on jonkin verran painavempi keilaltaan,ei ehkä kannata sen takia ainakaan turhan paljon avartaa sieltä olkalaakereitten kohilta .ite kun avartelin maljat niin käytin murrokset sorvissa ja sorvailin pois sen olakkeen,ei tarvii ihan niin paljon vinguttaa.eikä se sorvaus henkennä yhtään sitä niveltä,kun se menee hajalle näinsepi kirjoitti:vinku viheltää ja jne(vahvistetut tml:n murrokset tilalle).... tuli mieleen että voiko tota ns maljaa mitä joutuu avartamaan ni avartamaan liikaa voiko olla jotain haittoja?

ja särki samalla napalukon
joo ei ole kuoret ehyet ,itellä katkes kans viime talvena kaikki pinna pultit napalukosta,korjasin sen laittamalla kovemmat pultit tilalla.eipähän tarvii enää tuskailla niitten kartioitten kanssa vaikka jäisivät paikoileen napalukoonArppa kirjoitti:No jo on ollut tiukka vääntö. Jäikös tuo napalukon kuori ehjäksi??
Paljolla myyt ehjän napalukon kuoren? Itsellä nimittäin murros ja vetari kyllä kesti, mutta napalukosta meni kaikki pinnapultit poikki ja kuori halki