Joskus aikasemminkin oon kyselly, eli onkohan jollakulla joko varastossa hyväkuntoisena, tai sitten joku keksinyt paikan missä osataan pellistä tehdä noita raameja?
Joskus aikasemmin ranskalainen kaveri otti yhteyttä ja tarjos lasikuidusta, mutta ei ole hyvä homma laitella kuidusta raamia..
Eli tarvetta siis alkaisi olla, kun koriprojekti lähestyy...
Pitäisikö kimpassa teettää iso erä jollakulla sepällä?
Mielestäni näille oli tarvetta monellakin, osaavalle kaverille olis hyvää särvintä leivän päälle tehdä hyviä raameja!
#156
BJ42 tuulilasin raami?
Valvoja: Käyttäjä
Tuulilasin raamina se lasikuitu saattaan just ja just mennä mutta muualle en kyllä sitä työntäisi.Anonymous kirjoitti:Mitä vikaa lasikuidussa??
Jos sillä pirssillä meinaa oikeesti ajella tien ulkopuolella niin ne lasikuitusysteemit karsiutuu ekalla reissulla palasiksi sinne kuusikkoon.
Ainaki meikäläisen ajotyylillä kori saa monesti osumaa sen verta pahasti, että ne lasikuituosat on jääny mielestä jo harrastuksen alkujoilla.
Tietenki katupelissä ja kevyessä offauksessa ne saattavat toimiakin.
-jm
_____________________________
- eskimo
Offroad Kainuu ry.
- eskimo
Offroad Kainuu ry.