Sivu 1/1
HJ61:sen kulutus?
Lähetetty: Ti Syys 20, 2005 12:34 pm
Kirjoittaja Ostoa miettivä
Moro!
Olen haaveillut Toyotan HJ61:sestä. Minkälaisia kokemuksia omistajilla on kulutuksista maantie- ja sekalaisessa ajossa?
Nykyisellä pirssilläni - w123 Mersulla 300 d koneella ja 3,07 perällä - pääsen alle 8 litran lukemiin. Kiinnostaa minkä verta kulutus nousee jos siirryn tuollaiseen maasturiin.
Jos sillä pääsee 10:neen litraan, niin olisi vielä ok. 15 litraa ei kuitenkaan naurattaisi.
Lähetetty: Ti Syys 20, 2005 1:23 pm
Kirjoittaja bj75
Oma kuluttaa 10-11 sekalaisella ajolla. On myös myynnissä
www.nettiauto.com/427680
Lähetetty: Ti Syys 20, 2005 7:29 pm
Kirjoittaja Ostoa miettivä
Maasturisi näytti hyväkuntoiselta -

kuin unelma!
Minä joudun vielä jonkin aikaa keräämään taloudellisia voimiani ja siltikin joudun tyytymään halvempaan hintaluokkaan.
Turbottomat ovat mukavissa hinnoissa, mutta niissä ei ole samalla tapaa voimaa ja kulutuskin taitaa olla isompi epäsuoran ruiskutuksen takia.
Lähetetty: Ti Syys 20, 2005 9:06 pm
Kirjoittaja bj75
Onhan tuo aika helmi
Kyllä noita Turbollisiakin saa välillä kohtuuhintaan ja jos ei älytön hoppu ole, niin mielestäni kannataa sellaista vähän odottaakkin. Kulutus on pienempi ja ajettavuus eriluokkaa turbottomaan nähden.
Itse olen vaihtamassa tuota metsäkelpoisempaan peliin kun on turhan hyvä risukossa raiskattavaksi.
Verottaja se tuohon pakottaa kun ei oo tässämaassa varaa pitää kolmee autoo joista kaks olis uusia käyttöautoja ja yksi harrastepeli, joka tulee vielä kalliimmaksi.
Lähetetty: Ti Syys 20, 2005 10:31 pm
Kirjoittaja Ostoa miettivä
Mulla tuossa vanhassa mutta luotettavassa Mersussa haittaa jonkin verta kun käyttövoimaveroa joutuu maksamaan tuntuvasti vaikka yrittäisi muuten säästää autoilun kuluja ajamalla vähemmän.
Pakuksi tai huoltoautoksi rekisteröity HJ olisi tässä mielessä parempi. Lisäksi hyvä hinauspeli ja harrastehärveli pienimuotoiseen maastoajoon.
Lähetetty: Ke Syys 21, 2005 7:00 am
Kirjoittaja bj75
Ostoa miettivä kirjoitti:
Pakuksi tai huoltoautoksi rekisteröity HJ olisi tässä mielessä parempi. Lisäksi hyvä hinauspeli ja harrastehärveli pienimuotoiseen maastoajoon.
Osta HJ61:nen !
Lähetetty: Ke Syys 21, 2005 7:31 am
Kirjoittaja Ostoa miettivä
Täytyy ensin säästää pelimerkit siihen! Olis helppoo jos nykyisestä autosta sais jotain myymällä, mut ei siitä vissiin paljon mittään saisi.
Pitää kahtella ajan kanssa.
