Sivu 1/1

HJ60 lasinpyyhkijän moottorin ja varren välinen muovipusla

Lähetetty: Pe Kesä 13, 2008 8:38 am
Kirjoittaja osilpi
Onkohan mistään saatavilla lasinpyyhkijän moottorin ja lasinpyyhkijän vivuston kiinnityskohdassa olevaa muovipuslaa? Ko pusla tulee siis kiinni lasinpyyhkijän moottorin pyörivän varren päähän kuulaan, johon tuo lasinpyyhkijän vivusto sitten painetaan paikalleen.
Kyseinen muoviosa koostuu kahdesta palasta (ns lukkorengas).

Espoon Tojotan mukaan ko puslaa ei saa erikseen, vaan pitää ostaa koko vivusto reilulla 200 eurolla... Ei oikein houkuttele, kun muualla ei ole väljää.

Ko puslan "lukkorengas" on nyt silppuna, siksi tarvitsen uuden tai ainakin ehjän. Toki, jos toisenlainen korjauskeino löytyy (esim joku pallonivel tms), otan infon mielelläni vastaan.

Lähetetty: Pe Kesä 13, 2008 7:12 pm
Kirjoittaja A-P
Tekisi mieli huomauttaa haun mahdollisuudesta, mutta kun tuo otsikko oli aikoinaan huonosti muotoiltu... :D
http://www.slck.net/viewtopic.php?t=5103&highlight=