Kuva Kuva

bj v8

Technical issues chat

Valvoja: Käyttäjä

teme
Viestit: 2
Liittynyt: La Tammi 28, 2006 1:37 pm
Paikkakunta: raisio

bj v8

Viesti Kirjoittaja teme »

elikä olis tarkoitus sovittaa 3,0 dieselin tilalle 5,0l chevyn kasi. oliskos kellään jäänyt mitään sovite osia ylimääräiseksi tai sopivaa laatikko/kaavelia
ym..tai mistä vois hankkia,ettei tarttis kauheasti turhaa työtä tehdä. kiitoksia vinkeistä jo etukäteen!!
Avatar
SuurSyömäri
Viestit: 852
Liittynyt: Su Loka 31, 2004 2:16 pm
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja SuurSyömäri »

Mullon kilkkeitä jonkin verran, tosin yhden välilaipan joudut teettämään tai tekemään itse. Käytännössä ei liian vaikea operaatio. tosin vaatii jonkun tutun jolla koneistus vermeitä.

Eli löytyy chevyn kytkinkoppa ja vauhtipyörä 11" kytkimelle. Välilaippa tulee kytkinkopan ja laatikon väliin!

huom! Vauhtipyörä on 0 painoinen! Ja laatikoksi tarvitsee HJ:n lootan. kytkinakseli on siinä sopivampi asemointeja varten. Lyhempi, eri booritus kuin BJ:n. Eli sille käy Chevyn kytkinlevy suoraan.

Advance adapter myy valmiita kilkkeitä. www.advanceadapter.com

Joko näin... Tai sitten liimaa tojotan jakovaihteiston esim. TH350 automaatin perään.

Tai koko voimansiirto kone,loota, jakoloota GM:mmmääää, Jolloin jää sovitus sekä kardaanien mulkutukset.

kiva GM paketti manuaalina olisi 305+sm465+np205
.

"Almost Ex-Wannabe Cruiserist"

SLCK #28
Vastaa Viestiin