Sivu 1/1
miten korottaa lj-70?
Lähetetty: To Syys 07, 2006 4:06 pm
Kirjoittaja petopartio
eli miten korottaisin kyseistä auto...noin50-100mm?kiitos vastauksista etu käteen

Lähetetty: To Syys 07, 2006 4:15 pm
Kirjoittaja J-T
Lähetetty: To Syys 07, 2006 5:39 pm
Kirjoittaja Tumppi
Jos ei halua sijottaa suuria summia korotukseen niin sorvaa korotuspalat jousien yläpäihin ja iskareillekin voi tehdä jatkot vaikka rhs-palkista. Eihän se yhtähienoo ole kuin uudet jouset, mutta kyllä niilläkin pärjää. Ainakin aluksi. Mutta eihän nuo uudet korottavat jouset niin hirveen hintaset ole. Koriakin voi nostaa, jos pitäytyy kohtuullisissa mitoissa niin selviää aika helpolla, mutta eihän se maavaraa lisää, mutta mahtuuhan isommat renkaat alle.
Lähetetty: To Syys 07, 2006 7:36 pm
Kirjoittaja Käyttäjä
2" korottavat jouset alle ja pidemmät iskarit.esim.OME,Ironman
Lähetetty: Pe Syys 08, 2006 7:55 am
Kirjoittaja pikkujussi
Halvalla saa pikkasen lisää ryhdikkyyttä, kun laitat takajouset eteen ja laitat taakse uudet korotusjouset.
Lähetetty: Ti Syys 12, 2006 6:52 am
Kirjoittaja Repro
Tai Rangen jousiakin voi sovitella sinne alle, menee, muttei aivan suoraan, eli olis hyvä jos pysyy avaimet kädessä jos tätä rupeaa tekemään.
Lähetetty: Ti Syys 12, 2006 6:56 am
Kirjoittaja Repro
Siis JOS riittää mielenkiinto ja aika käydä sepittämään, itellä toimii jokapäiväisenä käyttöautona eikä enää jaksa mitään stn virityksiä mitkä ehkä toimii, ostin dobinsonin jouset ja iskarit alle, ajettavuus kadullakin parani HUOMATTAVASTI jämäkkien kaasuiskareiden johdosta.
Eihän noissa mitään yli metrin ulosjoustoja ole mitä tuntuisi välillä tarvitsevan, mutta puuttuvat ulosjoustot tullaan korvaamaan lukoilla.