Sivu 1/1
Hj-lämmitys
Lähetetty: To Marras 17, 2005 8:35 pm
Kirjoittaja Vieras
Kuinka kauan pidätte Hj.tä lohkolämmityksessä kovemmilla pakkasilla, ennen lähtöä??
Lähetetty: To Marras 17, 2005 8:50 pm
Kirjoittaja Käyttäjä
Max.2h.
Lähetetty: To Marras 17, 2005 9:19 pm
Kirjoittaja Gravehill
Eberi hyrrää kelistä riippuen 30-60 min.

Lähetetty: To Marras 17, 2005 10:16 pm
Kirjoittaja Vieras
Mulla on 5kw eberi,hj-61 vm90.Kovalla pakkasella 45 min. riittää.Suosittelen eberi+kauko-ohjain.Jos viikonloppuna tulee äkkilähtö,kauko-ohjaimesta päälle ja pääset aika pikaisesti lähtemään.En ole käyttänyt lohkolämmitintä enkä käytä.On sen verran vähän ajettu raato saatu alle.
Lähetetty: To Marras 17, 2005 11:09 pm
Kirjoittaja Gravehill
Anonymous kirjoitti:Mulla on 5kw eberi,hj-61 vm90.Kovalla pakkasella 45 min. riittää.Suosittelen eberi+kauko-ohjain.Jos viikonloppuna tulee äkkilähtö,kauko-ohjaimesta päälle ja pääset aika pikaisesti lähtemään.En ole käyttänyt lohkolämmitintä enkä käytä.On sen verran vähän ajettu raato saatu alle.
Samanlainen pärsseri myös mulla ja puoli tuntiakin piisaa yli20 asteen pakkasella siihen ettei hehkun valo vilahda.
Tossa omassa raadossa ei oo ollu mitään moottorin lämmitintä ennen marraskuuta -03 (auto oli äijällä 9 vuotta eikä saanu siihen hommattua lämmitintä

)ja aina lähtenyt eka yrityksellä käyntiin vaikka kylmää on pahimmillaan ollu -37 astetta, ja hienosti käy ja kukkuu vieläkin.. Toyota laatuun voit luottaa
