Sivu 1/1
hj-60 -83 tehostin..
Lähetetty: To Loka 20, 2005 9:03 am
Kirjoittaja Paawo76
Elikkäs ongelmana olisi ohjaustehostin, Mikä on vikana kun tehostaja eli toimi? Pumppu kyllä pyörittää öljyä hyvin ja vaihdoinkin eilen öljyt sinne järjestelmään, mutta ei..
Tavitsisin apua tässä ennenkuin olkapääni hajoaa..
Lähetetty: To Loka 20, 2005 11:03 am
Kirjoittaja HDJ60
kiertääkö öljy simpukalle asti? laita kone käyntiin ja löysää sitä putkea simpukassa joka menee takas säiliöön ?vuotaako? ettei ole ilmataskuja missään?
Lähetetty: Pe Loka 21, 2005 8:54 am
Kirjoittaja Paawo76
HDJ60 kirjoitti:kiertääkö öljy simpukalle asti? laita kone käyntiin ja löysää sitä putkea simpukassa joka menee takas säiliöön ?vuotaako? ettei ole ilmataskuja missään?
Kyllä öljy kiertää.. Voisiko simpukassa olla jotain mätää..
Lähetetty: Pe Loka 21, 2005 10:54 pm
Kirjoittaja mikjus
Oletko ilmannut järjestelmän? Nesteet kuppiin, korkki auki, keula ylös ja kone käynnissä pyörittele rattia laidasta laitaan niin kauan kun kupissa kuplii. Kyllä siellä tosin pitäs jotain eloa olla ilmaamattakin.
Lähetetty: La Loka 22, 2005 8:22 am
Kirjoittaja Cental73
ja onhan remmi ehjä, tai no joo, eihän se muuten pyörittäis mitään.