Sivu 1/1

Vinssikarjapuskuri HJ61

Lähetetty: Ma Maalis 25, 2013 3:28 pm
Kirjoittaja roina
Ensi sanoikseni tällä foorumilla kiitän kaikkia tietäjiä ja taitajia jotka viitsitte opastaa vähemmän nohevia kulkijoita. Moni askare olisi jäänyt tekemättä ilman täältä saatua opastusta.
Asiaan: tuli hommattua HJ 61:een mekaaninen vinssi. Vinssi on kiinni alkuperäisissä rungonjatkeissa johon lisäksi hitsattu nautarauta ja sellaiset ylös takaviistoon sojottavat "puskurit". Mitä katsastussetä sanoo kyseisestä hässäkästä? Pitääkö auto muutoskatsastaa?
Jostain vanhoista (2006) viestiketjuista luin, että vain E-hyväksytyt karjapuskurit kelpaa. Kyseessä on jonkun tehtaan tekele mutta E merkkiä siitä tuskin löytyy.

Lähetetty: Ma Maalis 25, 2013 3:48 pm
Kirjoittaja Käyttäjä
Mikäli ne ylös osoittavat ei ole mitenkään terävät tai sellaset että niihin voi seivästyä kolaritilanteessa niin ei mitään ropleemia.