Kuva Kuva

Vinssikarjapuskuri HJ61

Technical issues chat

Valvoja: Käyttäjä

roina
Viestit: 29
Liittynyt: Pe Maalis 01, 2013 7:48 am
Paikkakunta: Kotka

Vinssikarjapuskuri HJ61

Viesti Kirjoittaja roina »

Ensi sanoikseni tällä foorumilla kiitän kaikkia tietäjiä ja taitajia jotka viitsitte opastaa vähemmän nohevia kulkijoita. Moni askare olisi jäänyt tekemättä ilman täältä saatua opastusta.
Asiaan: tuli hommattua HJ 61:een mekaaninen vinssi. Vinssi on kiinni alkuperäisissä rungonjatkeissa johon lisäksi hitsattu nautarauta ja sellaiset ylös takaviistoon sojottavat "puskurit". Mitä katsastussetä sanoo kyseisestä hässäkästä? Pitääkö auto muutoskatsastaa?
Jostain vanhoista (2006) viestiketjuista luin, että vain E-hyväksytyt karjapuskurit kelpaa. Kyseessä on jonkun tehtaan tekele mutta E merkkiä siitä tuskin löytyy.
Avatar
Käyttäjä
Site Admin
Viestit: 4333
Liittynyt: Ke Marras 03, 2004 8:07 pm
Paikkakunta: Rautajärvi

Viesti Kirjoittaja Käyttäjä »

Mikäli ne ylös osoittavat ei ole mitenkään terävät tai sellaset että niihin voi seivästyä kolaritilanteessa niin ei mitään ropleemia.
---------------------------------------
SLCK #51
[o4sataa7kaks7viis7yheksän]
ramin.maili[miumau]gmail.com
Kyllä lähtee
Autoilu on mukavaa...Maastoautoilu vielä mukavampaa :-)
----------------------------------------
Vastaa Viestiin