Sivu 1/1

KDJ120 etupään yläpallot

Lähetetty: Su Helmi 19, 2012 4:20 pm
Kirjoittaja lapuva
Onko kellään tietoa saako jostain 120:n palloniveliä irrallisina? Haluaisivat myydä koko ylätukivarren. Tarve olis vaan pallonivelille... Tuntuu olevan alustan heikoin lenkki. :cry:
(Kiinasta, Ameriikasta ja Austraaliasta näyttääs löytyvän. Eikö lähempää?)

Re: KDJ120 etupään yläpallot

Lähetetty: Su Helmi 19, 2012 4:45 pm
Kirjoittaja -MaTTi-
lapuva kirjoitti:Onko kellään tietoa saako jostain 120:n palloniveliä irrallisina? Haluaisivat myydä koko ylätukivarren. Tarve olis vaan pallonivelille... Tuntuu olevan alustan heikoin lenkki. :cry:
(Kiinasta, Ameriikasta ja Austraaliasta näyttääs löytyvän. Eikö lähempää?)
Ei saa irtopalloo ainakaan Toyotalta, mutta Englannistahan näitä saisi tilailtua: http://www.roughtrax4x4.com/?doc=11&cid=1209

Onko miten kiire? Muutaman viikon sisällä olis jouten 72 tkm ajetut ylätukivarret jos tykkäisit koko tukivarret vaihtaa ja käytetty vaihtoehto kiinnostais? Jäis vaihtamisen vaiva pois.

Lähetetty: Su Helmi 19, 2012 6:00 pm
Kirjoittaja PETEBJ75
Pidä Matti ne vanhat ylätukivarret varalla..Kuin myös raidetangonpäät.
:wink:

Lähetetty: Su Helmi 19, 2012 6:17 pm
Kirjoittaja lapuva
Ei kiirettä vielä, mutta maaliskuulla saattaa jo olla... Sieläpähän klapisevat katsastukseen asti.
Joo kiitos vinkistä ja linkistä. Taidan tilata Englannista ja kaverille kans. n.35€/kpl jos tilaa neljä. Ei paha hinta ollenkaan jos vertaa uuden tukivarren hintaan.
Täytyy pitää mielessä että sulla on tukivarret hyllyssä.

Lähetetty: Su Helmi 19, 2012 6:20 pm
Kirjoittaja -MaTTi-
PETEBJ75 kirjoitti:Pidä Matti ne vanhat ylätukivarret varalla..Kuin myös raidetangonpäät.
:wink:
Totta turiset, eipä noista paljoo sais kuitenkaan. Raidetangonpäät ei vaihdu.