Kuva Kuva

p-öljyvika

Technical issues chat

Valvoja: Käyttäjä

mikaylikoski
Viestit: 96
Liittynyt: La Marras 26, 2005 8:13 pm
Paikkakunta: siikainen

p-öljyvika

Viesti Kirjoittaja mikaylikoski »

moi ,, onkohan kellään ollut vastaavaa vikaa kuin mulla ,, kun autolla ajelen töihin ja 8h oon töissä niin sitten saa sahata kaasu pohjassa autoo käyntiin ja toisinaan lähtee ihan hyvin käyntiin .
onkohan p-öljy putkistossa jokin vuoto vai mikähän on ku tuntuu niinkuin ei saisi tosiaan p-öljyy heti et käynnistyis samantien ku tarttaa.
harrastuksiin kuuluu toyo lj70 turbo
pyyvama
Viestit: 234
Liittynyt: Ke Marras 03, 2004 5:47 pm
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja pyyvama »

Jos polttoaineputkessa olis vuoto niin luulis tuntuvan ajossakin kun
horii ilmaa putkeen.

Jos putkissa kulkee p-öljyä eikä d-öljyä niin ei ehkä kannata kysellä
omalla nimellä :)

Matti
Avatar
bj75
Viestit: 112
Liittynyt: Su Helmi 27, 2005 8:16 pm
Paikkakunta: Kirkkonummi

Viesti Kirjoittaja bj75 »

Jos ei sitten ole vanhansäännön työkone :)

NO asiaan. Mulla oli saman suuntaista vikaa HoJossa.

POLTTOAINEputkistossa oli pieni vuoto. Teki sen että pääs valuttamaan kaman jonnekkin suodattimelta ja pumpulta(ei ollu maassa, joten meni varmaan takas tankkiin???) ja tilalle tiätysti ilmaa. Joutu jokakerta startatessa ilmaamaan, eikä tarttenu seisoo kauaa, pari tuntii riitti.

Vuoto oli "aluksi" niin pieni että jaksoi imeä kakkua tankista, mutta se suureni nopeasti niin,että mukaan tuli niinpaljon ilmaa että oli pakko ilmata välillä.

Homma korjaantu usimalla putket. Oli helppo homma kun paikallinen korjaaja teki mun puolesta :D :D :D
Se parhaiten nauraa jolla on vahvin lääkitys

BJ42
BJ75
DYNA 300
Vastaa Viestiin