Kuva Kuva

O: Maasturi käyttöautoksi

Buy, sell and exchange Cruisers and related stuff

Valvoja: Käyttäjä

-Lyttis-

O: Maasturi käyttöautoksi

Viesti Kirjoittaja -Lyttis- »

Siinäpä ne tärkeimmät melkein tulikin.


Pätkä-Cruiseri, LJ, HZJ, PZJ, BJ, tms. olis aika korkealla toivelistalla. Nuo alunperin latikeulaiset mielellään valmiiksi kierrejousikeulalla.

HooJiit ei oikein innosta, HDJ on vähän siinä rajoilla.

Käytön jälkiä saa olla, teknisesti vain hyväkuntoiset kiinnostaa. Mitään ruoste-kanaverkko-sähkölinnunlinnunkakka-pakkeli- viritelmiä ei tartte edes tarjota.

Laitetaan hintakatoksi nyt aluksi ainakin vaikka 7500€.

Tarjoa pienen historiikin, muutaman kuvan ja valmiiksi mietityn hinnan kanssa sähköpostiin:

rami piste niva ät gmail piste com

Puhelimeen vastailen satunnaisemmin (vuorotyö) nolla viis nolla 5479336.

Minä Rovaniemellä, mutta haku ei ole ongelma.



Rami
-Lyttis-

Viesti Kirjoittaja -Lyttis- »

Nostetaan.

Muutamaa LJ ja BJ on käyty ihmettelemässä ja koeajamassa. Ihan kauppoihin asti ei vielä ole päästy. LJ:tä alkaa kilometrit ja ruoste vaivaamaan, BJ:tä ikä. Loistavia harrasteautoja molemmat, mutta vähän tuoreempaa tekis mieli.

Löytyskö tuosta -93-00 ikäluokasta mitään, jos tuon hintakaton nostas tuonne kympin tienoille?

Edelleenkin ne pätkät, tai no miksei mwb mittaisetkin, dieselit etusijalla. Nelikko Hilux puolipitkällä ohjaamolla vois myös olla vaihtoehto, vaikkei cruiseri olekaan, Toyota nyt kumminkin.
Vastaa Viestiin