Juha_ kirjoitti:Oisitko raaskinut luopua takajarrujen sisällä olevasta ~20cm pitkästä vaijerinpätkästä? Pitäs hakia peso-autosta uudet kengät, mutta sitä vaijeria ei tunnu saavan erikseen mistään..
Ite ostin ton vaijerinpätkän ihan paikallisen autokorjaamon/varaosaliikkeen kautta. Oli tosin suolanen hinta(~25€) Mutta parempi se oli kun edellisen omistajan viritykset...
En ehtiny eilen koneelle ni meni vähän tilanne ohi.. mullakaan ei semmosta pätkää oo jääny lojumaan.. pitää tosiaan kahtoa jos kerkeis käyä vähän möngertämässä
Juu jos viitit, niin ois tosi hyvä juttu.. Tuli käytyä tänään eka kerran tuolla paikoissa ajamassa ja meinasin jo saada auton kaatumaan, ensimmäistä kertaa kallistaessa pelotti ihan tosissaan, kun toisella puolella oli 3m syvästi vettä.. tunnetustihan nuo kuvat hämää, mutta tältä näytti..
Land Cruiser HJ60 Turbo -88, SOA, 38.5/15/15 Super Swamper bogger, lukot muuallakin ku ovissa
kävin muuten tuossa samassa paikassa alkukesästä niin se oli melkeen kuiva.. siinä on semmonen oja ja rummunpää mihin meinasit humpsahtaa! .. olis voinu tulla uinti reissu
Arppa kirjoitti:Niin eli myydäänkö niitä osia vai ei???
Olisin kiinnostunut vaihdelaatikko paketista, jos myyt niin neuvotellaan hinta ja tuun hakeen paketin sulta.
niitä vaijerin pätkiä rummun sisälle löytyy toyota merkkisinä ja hinta oli muistaakseni 30e kipale joten siinäkin on 24v ja 4wd lisä ja hyvä kate.oisko ollu ehjää tankkia kun oma vuotaa niin maan prkeleesti jos on yli 10 litraa tavaraa menty tankkaamaan.
maaristeilijä kirjoitti:niitä vaijerin pätkiä rummun sisälle löytyy toyota merkkisinä ja hinta oli muistaakseni 30e kipale joten siinäkin on 24v ja 4wd lisä ja hyvä kate.oisko ollu ehjää tankkia kun oma vuotaa niin maan prkeleesti jos on yli 10 litraa tavaraa menty tankkaamaan.