Olemukseltaan on kyllä jollekin hyvä projektiautoksi, ainahan näissä nyt tietyt perusruosteet on. Plussaa mielestäni 2+4 pakun paperit, ja myöskin se, ettei tässä ole savumittausta leimalle vietäessä.
Myytävän kohteen numero on 589, tässä auton kuvaus kaikessa lyhykäisyydessään - Kuljetuskalusto, "erikoisautot"

Toyota Land Cruiser BJ40 2+4 pakettiauto 1979. Tekniikka erinomainen! Täydessä ajokunnossa, ei verorästejä. Viimeinen katsastus 2006. (rek. JAR-496)
http://www.tuurinkonehuutokauppa.com/au ... p?id=11507
Onko kellään aiempaa kokemusta tästä kyseisestä huutokaupasta, näitähän on järjestetty jo joitain vuosia - huutokaupan säännöissä mainittiin jotta kaikki kohteet myydään ilman pohjahintoja.
Halutessaan tehdä huutoja, ostaja joutuu ennalta rekisteröitymään, ja suorittamaan sisään 500 e. panttirahan. Tämä maksetaan kyllä huutokaupan päätteeksi takaisin, mikäli ei ole huutanut kaupattavia kohteita, jolloin sisällä oleva panttiraha hyvitetään niiden hinnoissa voittohuudon tehneelle.
Ja olihan siellä vielä paljon muutakin mielenkiintoista, mm.
- Armeijan korjaamokontti, "täysi konepajavarustus". (kohde nr. 243)
- Toyota Hilux 2,4 TD 1999, varaosiksi. (kohde nr. 588 B)
http://www.tuurinkonehuutokauppa.com/au ... p?id=10898
Onko kukaan menossa paikanpäälle katsomaan, eikös joku tänne kirjoitteleva HJ-mies tainnut olla Töysästä?