Sivu 1/1

webasto

Lähetetty: To Joulu 08, 2005 1:58 pm
Kirjoittaja Vieras
Missä hintaluokassa liikkuu käytetyt hj 61een käyvät webastot(vai mitä ne nyt on, diesellämmittimiäkö?)? Siis käyttökuntoiset.

webasto

Lähetetty: Su Joulu 11, 2005 6:39 pm
Kirjoittaja Vieras
Uuden saa tällä hetkellä alle tonnilla, käytetystä saa pulittaa n:500, siis nyt puhutaan thermo topista, joka ainoa järkevä ostos, vanhoihin paskoihin ei kannata uhrata paljoa aikaa eikä vaivaa, Pitää nimittäin muistaa, että näihin jokainen varaosa on luokkaa 100+++ euroa, eli siihen käytettyyn 500€ webastoon kun ostat sen mädän pa pumpun tilalle uuden, niin se jo maksaa 260€, jos ei ole kavereita oikeassa paikassa töissä.

Eli minun mielestä osta uusi, pääset huolettomasti eteenpäin.

uudessa kuitenkin on kaikki uutta, ei ole pätkittyä johtosarjaa, risaa pa-pumppua, risaa paloilmapuhallinta yms, nää kuitenkin kestää normaalisti huoltamatta semmoiset 5 vuotta.

Ite tappelin aikanaan tommosen dbw 46:n kanssa, ja ei siitä hyvää tullut vaikka kuinka rakenteli.

Nyt on kahdessa autossa thermotopit kiinni.

Lähetetty: Ti Joulu 13, 2005 9:26 pm
Kirjoittaja Vieras
Uutta pesään vaan,mulla on 61 ollut jo 5 talvea,nyt kuudes.Ostin 5 kw eperin uutena,viime talvena meni paloilmapuhallin,hehkuja menee paljon useammin.Talvella pyörii joka päivä useamman kerran,samalla ostin TP-5 siihen.Ainut oikea lämmitin Hj.