Sivu 1/1

Cruiserisälää Saksasta?

Lähetetty: Ti Heinä 17, 2012 4:56 pm
Kirjoittaja Matti Rauhala
Onko ryhmällä vinkkiä mitä kannattaisi tuoda Saksanreissulta ( itselleni/omalle autolleni :wink: ) tuliaisina kotisuomeen? Ajelen tehtaanvarustuksella olevalla KDJ120:lla, eikä ole tarkoitus ottaa peräkärryä mukaan. Tavaratilaan mahtuvaa siis, perheen kamojen lisäksi.

Uuden kesärengaskierroksen vanteineen ajattelin laitattaa alle, nykyiset kumit mäkeen ja vanteet peräkonttiin. Syksyllä niihin sitten talvikumit kotomaasta tai länsinaapurista. Tai tilaisiko samantien kotiin toimitettuina paikanpäältä Saksasta, hmm...?

Lähetetty: Ke Heinä 18, 2012 9:07 pm
Kirjoittaja Hessu
Weizenbieriä suosittelen usemamman lavan ottamaan mukaan. Hyväksi todettuja ovat mm. Erdinger ja Franziskaner. Kun ajelet satamasta kohti pohjoista, niin voin ostaa pari lavaa sinulta =)

Lähetetty: To Heinä 19, 2012 9:52 am
Kirjoittaja Matti Rauhala
Loistoidea, täytyy varmaan sittenki ottaa se peräkärry mukaan!